strona glowna
katalog produktów confrax
o confrax
zadaj pytanie confrax
kontakt z confrax
English version  English version
German version  German version
facebook

CONFRAX© Sp. z o.o. 2013
tel. +48 668 537 759
fax. +48 668 537 510
e-mail: biuro@confrax.com


WITAMY W DZIALE POŚWIĘCONYM CONFRAX Sp. z o.o.

Confrax Sp. z o.o. została założona w 2010 roku. Jej celem jest wyznaczenie nowego wzorca w projektowaniu i budowie wentylatorów lutniowych dla górnictwa, zarówno dla zastosowań
na powierzchni, jak i w wyrobiskach podziemnych.

Confrax posiada CERTYFIKAT TUV NORD Polska Sp. z o.o. potwierdzający spełnienie wymagań normy: PN-EN ISO 9001 : 2009.

Confrax wprowadził nowe materiały na łopatki wirników i wykorzystał układy przepływowe o wysokiej sprawności aby zaspokoić nowoczesne podejście w przemyśle i rosnące wymagania rynku w zakresie maszyn energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska.


KONCEPCJA BUDOWY.

wentylator 1

Inżynieria materiałowa stwarza obecnie unikalną możliwość wprowadzenia specjalnych materiałów na łopatki wirników. Materiały te umożliwiają zastosowanie nowoczesnych metod obliczeniowych przy projektowaniu
układu przepływowego celem uzyskania wysokiej sprawności i niskiego użycia energii.

Inżynierowie Confrax podczas projektowania starali się połączyć tradycję z nowoczesnością. Wszystkie dobrze znane i wypraktykowane przez lata cechy użytkowe zostały wykorzystane wspólnie z innowacyjną koncepcją budowy wnętrza wentylatora.


TRADYCJA.

Zasadniczo budowa wentylatora nie odbiega znacząco od znanych powszechnie i stosowanych wentylatorów lutniowych. Wentylatory Confrax są zaprojektowane tak, by spełniać wymagania stawiane maszynom górnictwa podziemnego.

Maszyny cechuje mocna i zwarta budowa, odporna na trudne warunki eksploatacyjne pod ziemią, gdzie metan i pył węglowy stanowią największe zagrożenie. Zabudowę wentylatorów pod ziemią ułatwiają specjalne uchwyty na żebrach oraz płozy u spodu kadłuba.


INNOWACJA.

Wprowadzenie nowoczesnych materiałów umożliwiło Confrax zastosowanie łopatek o profilu aerodynamicznym i osiągnięcie wysokiej sprawności układów przepływowych wentylatorów.

wentylator 2

Łopatki zostały zaprojektowane z uwzględnieniem wyróżników szybkobieżności i stosunków średnic gwarantujących szeroki zakres parametrów i sprawność konwersji energii na najwyższym poziomie sprawności. Poskutkowało to również zmniejszeniem poziomu hałasu względem maszyn o porównywalnych parametrach.

Opatentowany system uszczelnienia i przewietrzania komory silnika zabezpiecza pewność pracy bez nadzoru podczas zmieniającego się przeciwciśnienia lub przepływu.

Szczególna uwagę poświęcono wyeliminowaniu ryzyka zapłonu metanu i/lub pyłu węglowego na równi z ograniczeniem możliwości gromadzenia się pyłu wewnątrz wentylatora. Wirnik wyposażono w podwójne uszczelnienie i łopatki odciążające na tylnej ściance.

Parametry wentylatorów mogą być zmieniane indywidualnie w różnoraki sposób – poprzez zmianę prędkości obrotowej silnika, wymianę łopatek na inne lub też przez zmianę kąta natarcia łopatek. Dzięki temu Klient może zaspokoić swoje potrzeby dzięki ograniczonej liczbie maszyn.

wentylator 3

Wentylatory cechuje budowa modułowa, zgodna dla każdej typowielkości w zakresie kadłubów i łopatek wirników. W rezultacie ogranicza to konieczne zapasy części zamiennych.

Silniki wentylatorów są w wykonaniach specjalnych, które zostały wdrożone przez Confrax we współpracy z inżynierami producenta silników.

Zgodność z wytycznymi standardów Europejskich, jak również ze znaną praktyką inżynierską zapewnia długoletnią i bezawaryjną pracę wentylatorów w konkretnych warunkach.


PRZEZNACZENIE WENTYLATORÓW.

wentylator 4

Wentylatory lutniowe Confrax służą do wentylacji wyrobisk górniczych
w podziemnych zakładach górniczych, w których występuje zagrożenie metanowe oraz zagrożenie wybuchem pyłu węglowego. Należą do urządzeń grupy I kategorii M2.

Wentylatory lutniowe są dopuszczone do wentylacji ssącej i tłoczącej, gdzie w zależności od przyjętego systemu wentylacji, przetłaczanym przez wentylator czynnikiem może być czyste świeże powietrze z wentylacji obiegowej lub powietrze zużyte z zawartością metanu bądź pyłu węglowego.


SPECJALNE CECHY UŻYTKOWE.

   * Wysokosprawny układ przepływowy,
   * Wykonane ze specjalnego tworzywa, nieiskrzące łopatki o regulowanym kącie natarcia celem
      najlepszego dopasowania do układu wentylacyjnego,
   * Opatentowana konstrukcja uszczelnienia i przewietrzania wewnętrznej komory silnika,
   * Konstrukcja modułowa ze wzajemnie zamiennych elementów,
   * Wbudowana osłona dźwiękochłonna,
   * Kompaktowa budowa – łatwy transport i instalacja.


Znajdź nas w google, proszę wpisać: CONFRAX Sp. z o.o. wentylatory lutniowe, wentylatory górnicze, wentylacja górnicza, górnictwo, producent wentylatorów lutniowych, wentylatory lutniowe.
 |ekraty: KRATY POMOSTOWE| |ekraty: STOPNIE SCHODOWE| |'CONFRAX wentylatory lutniowe'|